Strony internetowe związane z astronomią i miłośnikami astronomii:

Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii

Stowarzyszenie skupiające wszystkich zainteresowanych astronomią – astronomów oraz astronomów amatorów. Siedziba władz mieści się w Krakowie.

Planetarium im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie

Największe i najstarsze polskie planetarium powstało w 1955 roku dla uczczenia pamięci wielkiego astronoma, Mikołaja Kopernika. Zostało wyposażone w aparaturę projekcyjną, umieszczoną pod 23-metrową kopułą stanowiącą ekran sztucznego nieba. Widownia mieści jednocześnie prawie 400 osób.

Urania - Postępy Astronomii

Dwumiesięczniki poświęcony upowszechnianiu wiedzy astronomicznej. Czasopismo powstało w roku 1998 z połączenia "Uranii" (ISSN 0042-0794) - dotychczasowego miesięcznika Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, ukazującego się od 1922 r. i "Postępów Astronomii" (ISSN 0032-5414) - dotychczasowego kwartalnika Polskiego Towarzystwa Astronomicznego, wychodzącego od 1953 r. Wydawany przez PTA oraz PTMA

Forum PTMA

Polskie Towarzystwo Meteorytowe

Celem Stowarzyszenia jest popularyzowanie wiedzy o meteorytach i astronomii oraz integrowanie środowiska kolekcjonerów, miłośników i badaczy meteorytów.

Centrum Badań Kosmicznych

Centrum Badań Kosmicznych jest interdyscyplinarnym instytutem naukowym Polskiej Akademii Nauk utworzonym w 1976 roku.

NASA (en)

Agencja rządu Stanów Zjednoczonych, odpowiedzialna za narodowy program lotów kosmicznych, ustanowiona na mocy National Aeronautics and Space Act, zastępując poprzednika – National Advisory Committee for Aeronautics. NASA nie wchodzi w skład struktury żadnego ministerstwa (departamentu). Ma status niezależnej agencji podległej bezpośrednio Prezydentowi USA. Oprócz programu lotów kosmicznych agencja jest również odpowiedzialna za długofalowy (zarówno cywilny, jak i wojskowy) program badań przestrzeni kosmicznej. W NASA sama określiła swoje cele, uznając że jej misją jest "utorowanie drogi dla przyszłej eksploracji kosmosu, odkryciom naukowym oraz badaniom z dziedziny aeronautyki".

European Southern Observatory

Międzynarodowa organizacja zrzeszająca europejskie kraje, powołana w

Astronet - linki

Zestawienie linków do stron astronomicznych w Polsce i na świecie.

Filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej

Strona zaprzyjaźnionej z Oddziałem Śląskim PTMA Biblioteki.

Południk 019 E: fanpage i strona

Fanpage na portalu facebook.com oraz strona internetowa zawierające najnowsze informacje odnośnie południka i wydarzeń z nim związanych.